Blog
Pozytywne aspekty pracy kierowcy zawodowego
- 19 października 2021
- Posted by: Robert Pilecki
- Category: Transport i Spedycja
W ostatnim blogu pisałem o tym jak ciężką pracą jest zawód kierowcy. Należy jednak pamiętać, że zawsze są jakieś pozytywne aspekty. Jakie? Postaram się o nich opowiedzieć w dzisiejszym blogu. Skąd to wiem, skoro nigdy nie pracowałem jako kierowca zawodowy? Często rozmawiam z kierowcami z którymi współpracuję na co dzień. Oczywiście są tak zwane „marudy”, którym nie zawsze praca odpowiada. Ale są też tacy, którzy nie mogą doczekać się na kolejny wyjazd w trasę i to na nich właśnie postaram się dziś skupić swoją uwagę. Zapraszam do przeczytania mojego bloga 🙂
Pierwszy pozytyw
Pierwszym pozytywnym i zarazem najczęściej spotykanym aspektem jest to, że pomimo pracy można czasem znaleźć czas na zwiedzanie. Pomimo iż w tygodniu od poniedziałku do piątku nie ma na to za dużo czasu to w weekend często zdarzają się dni wolne. Wtedy właśnie kierowcy mają czas dla siebie. Zdarzają się sytuacje, że kierowca przez cały weekend stoi w Paryżu, bo czeka na swój poniedziałkowy załadunek. Co robić w wolnym czasie w Paryżu…? 🙂 Chyba nie muszę pisać. W poprzednim roku mieliśmy sytuację, że kierowca był cały weekend w Barcelonie, a sam na co dzień jest zagorzałym kibicem „Dumy Katalonii”. Biletu na mecz nie udało mu się zdobyć, ale był zwiedzić Camp Nou. Jak sam później stwierdził. Udało mu się spełnić swoje marzenie.
Każdy dzień to nowa historia
Kolejnym często słyszanym pozytywnym aspektem jest to, że każdy dzień jest inny – tego rodzaju praca na pewno nie może być określona jako monotonna i nudna. W tym przypadku tak naprawdę każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a przemieszczając się dąży się do przodu, w stronę kolejnych doświadczeń. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią rutyny.
Trzecim pozytywnym aspektem jest nieregularny czas pracy, który dla niektórych może być wadą, a dla niektórych jest dużą zaletą. Jeśli ktoś nie chce spędzać w korporacji określonej ilości godzin każdego dnia, może zostać kierowcą ciężarówki. Wiąże się to z dłuższymi wyjazdami w trasy, kiedy to przez wiele godzin na dobę należy pracować. Jednak wynagrodzeniem za to jest późniejsze kilkanaście dni wolnego, kiedy to można odpocząć, zregenerować się i przygotować do kolejnego wyjazdu.
Podsumowując
Praca na stanowisku kierowcy ciężarówki nie jest zajęciem dla każdego. Aby móc spełniać się w takiej roli, należy posiadać kilka cech osobowościowych, które umożliwiają wykonywanie tego zawodu i czerpanie z niego radości. Jeśli więc zastanawiasz się czy warto zostać zawodowym kierowcą ciężarówki, musisz zwrócić uwagę na wszystkie „za” i „przeciw”.
Myślę, że w bardzo dużym skrócie udało mi się opowiedzieć Wam o pracy kierowcy. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, lub też z czymś się nie zgadza to zapraszam do dyskusji. 🙂